Počela gradnja: Vozila karlovačkih vatrogasaca za osam mjeseci u novoj, grijanoj garaži

–  Zahvaljujem vatrogascima za sve ono što rade, ne samo kroz svoje uobičajene aktivnosti. Vidjeli smo i za vikend (požar stana u Grabriku, op.a.) koliko su brzi i učinkoviti i koliko se ljudi sigurnije osjećaju, nego i kroz svoje humanitarne akcije, poput suradnje s Frendofonom. Oni doprinose društvu u cijelosti,  da ne govorimo o situacijama elementarnih nepogoda, gdje su vatrogasci upravo glavna operativna snaga Civilne zašite. Najmanje što možemo napraviti je da Grad Karlovac, u svojim mogućnostima im vrati i zahvali, kroz energetsku obnovu ove zgrade i izgradnju garaže za šest dodatnih vozila, izjavila je zamjenica gradonačelnika Ivana Fočić za današnjeg posjeta Javnoj vatrogasnoj postrojbi grada Karlovca i gradilištu njihove buduće garaže.

Za Javnu vatrogasnu postrojbu u 2026., po riječima zamjenice gradonačelnika Ivane Fočić, u gradskom proračunu će biti oko 3,2 milijuna eura, a za Vatrogasnu zajednicu grada Karlovca 770.000 eura, više u odnosu na ovogodišnjih 490.000 eura.

– Gradi se obilaznica Zvijezde i zato se objekti na lijevoj strani Vatrogasnog centra moraju ukloniti pa je nova garaža potrebna za smještaj svih tih vozila. Uz novu garažu, plan je i da zadržimo i ove postojeće, gdje su sad četiri vatrogasna vozila. Hvala još jednom Gradu Karlovcu jer nakon završene energetske obnove ove zgrade u kojoj se nalazimo, sad kreću i radovi na novoj garaži, rekao je zapovjednik Javne vatrogasne postrojbe grada Karlovca Miroslav Rade.

Zgrada će biti 30,36 x 12,40 m, s nadstrešnicom 3,88 x 9,56m, maksimalne visine  7,55 m od kote uređenog terena.

 – Garaža je predviđena za šest vatrogasnih vozila. Radovi su krenuli prije dva tjedna i planirano je da budu gotovi za osam mjeseci. Povjereni su tvrtki Kostak graditeljstvo, a stručni nadzor provodi tvrtka Pro Support; vrijednost radova i  nadzora iznosi 705.000 eura. Garaža će biti prizemna hala, od metalne nosive konstrukcije, unutra će biti grijana i to visećim grijačima zraka, opisala je Ana Hranilović Trubić, pročelnica Upravnog odjela za gradnju i zaštitu okoliša.