Karlovac spreman na očekivane gužve u prometu za vikend

Vikend pred nama bit će prvi udarni turistički vikend ovog ljeta što će donijeti jak promet na cestama prema moru, a kako se ogromne gužve u prometu očekuju prema Zagrebu zbog subotnjeg koncerta, apeliramo na građane Karlovca da izbjegavaju državne ceste i glavne prometne pravce koji prolaze kroz grad, te koriste gradske prometnice i obilazne pravce.

Sve koji će predstojećeg vikenda putovati, posebno osobnim automobilima, pozivamo da redovno prate informacije HAK-a o stanju na cestama, koriste prometnice na kojima je promet manjeg intenziteta, voze strpljivo i pažljivo te, obzirom na visoke temperature, svakako ne zaborave opskrbiti se vodom.

U slučaju kakvih većih zastoja na prometnicama koje prolaze karlovačkim područjem, u suradnji s policijom, Stožer civilne zaštite grada Karlovca dogovorio je mjesta na kojima će biti dostupne dovoljne količine vode, dok će vatrogasne snage biti raspoređene na nekoliko lokacija, a komunalni i prometni redari te pauk služba u pripravnosti.