e-Usluge

Među brojnim aktivnostima na Foginovom kupalištu i Škola za plivače i neplivače: U 15 godina prošlo oko 650 djece i – svi su naučili plivati!

Među brojnim aktivnostima koje očekuju posjetitelje Foginovog kupališta, od sportskih i zabavnih do edukativnih, sve pod budnim okom Spasilačke službe, već 15. godinu djeluje i Škola za plivače i neplivače. Organizira ju Mačevalački klub Karlovac, a voditelj Krešimir Profozić poručuje da mogu doći i oni koji ne znaju plivati i oni koji nešto znaju, ali žele nadograditi tehniku bilo kojeg stila plivanja: kraul, prsno, leđno, delfin…

– Kroz Školu je do sad prošlo oko 650 djece i svi su naučili plivati! Znači, tko ovdje dođe, sigurno nauči plivati! Različite su dobi, od 4 godine, koji s plivalicama znaju plivati, ali bez njih ne jer su još mali, nemaju mišićne mase, ni masnog tkiva pa više zbog toga tonu nego zbog neznanja pa do onih „najstarijih“, od 9, 10 godina. Ali, oni još brže nauče, brže shvate zašto ruke moraju ovako, a noge onako… Svi mogu doći, priča Profozić.

Prijave za ovu školu nisu potrebne, dovoljno je doći ponedjeljkom, utorkom, četvrtkom i petkom od 9 do 11 sati.

– Najbolje je da u 9 budu tu, ali može i u 10 ili u drugo vrijeme ako netko ne može dovesti dijete u 9. Samo dođu, jave nam se i to je to, kaže Profozić.

U Školu plivanja dobrodošli su svi: i oni koji ne znaju plivati i oni koji samo žele poboljšati tehniku, ne moraju biti djeca, mogu biti i odrasli, iako njih, po Profozićevim riječima, nema baš puno. Uz voditelja Krešimira Profozića, s njima radi još 3 do 5 asistenata, koji se izmjenjuju.

– Može doći tko god želi i dolaziti koliko god dugo želi, mi smo tu 2 sata za sve i radimo sa svima, napominje Profozić.

Foginovo kupalište prilagođeno je osobe s invaliditetom i dobrodošle su u Školu za plivače i neplivače. Bez obzira, radilo se o djeci ili odraslima.

– Mi 11 godina radimo s djecom s teškoćama u razvoju i dobrodošla su u Školu za plivače i neplivače, poziva Profozić.

Za projekte udruga na Foginovom kupalištu za trajanja kupališne sezone, odnosno, do 2. rujna, Grad Karlovac ove je godine natječajem izdvojio 7.000 eura. Tim su sredstvima podržane aktivnosti udruga: HVIDRA, Milosrđe – Centar za beskućnike, Kinoklub Karlovac, Mačevalački klub Karlovac, Arheološka udruga Kremen, Naš Turanj, Pan i RK Dubovac – Gaza.

Za one koji ovih vrućih dana samo žele u Koranu: posljednje analize Zavoda za javno zdravstvo Karlovačke županije pokazuju da je voda za kupanje i dalje izvrsne kakvoće.